Om aan Hernieuwbare Energie voor Vervoer deel te nemen hebben bedrijven een rekening nodig in het Register Energie voor Vervoer (REV).
Wie kan een REV-rekening openen
Deze type bedrijven kunnen een REV-rekening openen om aan de systematiek voor Hernieuwbare Energie voor Vervoer deel te nemen:
- bedrijven met brandstoftransitieverplichting;
- inboekers,
- overboekers: bedrijven die als hoofdactiviteit handelen in energiederivaten, broeikasgasemissierechten of ERE’s, maar geen verplichting hebben of inboeken.
Op een rekening zijn verschillende type rollen mogelijk voor een bedrijf. Een inboeker hernieuwbare energie kan bijvoorbeeld ook brandstoftransitieverplichtingen hebben.
Faciliteiten in het REV
| Bedrijf | Inboeken | Overboeken | Verplichtingen |
|---|---|---|---|
| Bedrijf dat alleen inboekt | ✓ | ✓ | |
| Bedrijf met een brandstoftransitieverplichting | ✓ | ✓ | |
| Bedrijf dat alleen overboekt | ✓ |
De faciliteit overboeken is automatisch beschikbaar op de rekening van bedrijven met een brandstoftransitieverplichting, inboekers hernieuwbare energie en inboekdienstverleners. Deze faciliteit hoeven zij dus niet apart aan te vragen.
Bedrijven met een brandstoftransitiejaarverplichting en reductieverplichting kunnen via overboekingen ERE’s ontvangen om aan hun verplichtingen te voldoen.
Kosten
- Aan het openen van een rekening met inboekfaciliteit en/of brandstoftransitieverplichting zijn geen kosten verbonden
- Bedrijven die alléén de faciliteit overboeken (handelaren) hebben, zijn verplicht jaarlijks €400,- te betalen voor een open rekening in het REV.
Overzicht rekeninghouders
Het overzicht met rekeninghouders bevat de namen van de rekeninghouders (rechtspersoon) en de faciliteiten die op de rekening beschikbaar zijn:
- Brandstoftransitieverplichting;
- Hernieuwbare energie inboeken;
- Inboekdienstverlener
- ERE’s overboeken.
De NEa actualiseert dit overzicht minimaal twee keer per jaar.
Rekeningaanvraag en gegevens aanleveren
Wilt u een rekening in het REV aanvragen? Dien uw verzoek in bij onze NEa Helpdesk via het contactformulier. Geef hierbij aan welke faciliteit u graag op de rekening zou willen:
- inboeken;
- inboekdienstverlener;
- overboeken (voorhandelaren);
- brandstoftransitieverplichting.
Als u kiest voor inboeken, geef dan aan welke energiedrager u wilt inboeken:
- vloeibare biobrandstof;
- gasvormige biobrandstof;
- elektriciteit
- waterstof (gasvormige RFNBO aan vervoer)
- vloeibare RFNBO (aan vervoer);
- RFNBO in raffinaderij (RARE);
De NEa bepaalt of u al meteen in aanmerking komt voor een rekening. Of dat er eerst een introductiegesprek moet plaatsvinden. U ontvangt pas een aanvraagformulier voor een REV-rekening als de NEa vindt dat u daarvoor in aanmerking komt.
Als u een REV-rekening aanvraagt moet u de volgende informatie aanleveren:
- algemene bedrijfsinformatie;
- informatie over bedrijfsactiviteiten in relatie tot de rekeningaanvraag;
- antwoord op vragen over de gewenste faciliteiten.
- Kleurenkopie paspoort van de vertegenwoordigingsbevoegde die het aanvraagformulier ondertekent (de NEa slaat deze gegevens niet permanent op);,
- Bewijs van een open bankrekening in de EER.
De vereisten voor de aanvraag van een REV-rekening met inboekfaciliteit of overboekfaciliteit hangen verder af van het type hernieuwbare energie dat u wilt inboeken.
In het aanvraagformulier vult u de gegevens van uw bedrijf. Dit betreft onder andere:
- Een overzicht van leveringslocaties, met daarin per inboeklocatie de naam van de locatie, adres, postcode, plaats en de naam van het voor die locatie gehanteerde duurzaamheidssysteem
- Een geldig bewijs van certificering per inboeklocatie door het duurzaamheidssysteem. Documenten van meerdere inboeklocaties moeten zijn samengevoegd in één document
- Het nummer van de AGP-vergunning.
In het aanvraagformulier vult u de bedrijfsgegevens in. En u voegt ook de volgende documenten toe:
- Een overzicht van aansluitingen via welke u exclusief gas levert aan wegvoertuigen die u wilt inboeken, inclusief locatie (adres, postcode, plaats), EAN, netbeheerder;
- Een schriftelijke toestemming aan de NEa om aansluitingsgegevens op te vragen bij de netbeheerder(s) in kwestie. Dit bericht dient ondertekend te zijn door een tekenbevoegde en dient relevante bedrijfsgegevens, zoals het KvK-nummer, te bevatten. De strekking van dit bericht moet zijn:
| Ik geef de NEa toestemming om de gegevens in het Centraal Aansluitingenregister, als bedoeld in paragraaf 2.1 van de Informatiecode Elektriciteit en Gas, die op mijn aansluitingen betrekking hebben, op te vragen en in te zien. Dit betreft de gegevens van de aansluitingen die ik bij deze rekeningaanvraag heb opgegeven alsmede de aansluitingen die ik opvoer in het register en die voor de NEa relevant zijn voor het kunnen uitvoeren van haar toezichttaken in het kader van het systeem van hernieuwbare energie vervoer. |
In het aanvraagformulier vult u de gegevens van uw bedrijf en de aangewezen rekeningbevoegden in. En u voegt de volgende documenten toe:
- Een overzicht waaruit blijkt met welke aansluitingen er exclusief elektriciteit is geleverd aan wegvoertuigen, inclusief locatie (adres, postcode, plaats), EAN, netbeheerder. Deze aansluitingen zijn van u of van uw 100% dochterondernemingen,
- Een schriftelijke toestemming aan de NEa om aansluitingsgegevens op te vragen bij de netbeheerder(s) in kwestie. Dit bericht dient ondertekend te zijn door de vertegenwoordigingsbevoegde(n) van uw bedrijf en dient relevante bedrijfsgegevens, zoals het KvK-nummer, te bevatten. De strekking van dit bericht moet zijn:
| Ik geef de NEa toestemming om de gegevens in het Centraal Aansluitingenregister, als bedoeld in paragraaf 2.1 van de Informatiecode Elektriciteit en Gas, die op mijn aansluitingen betrekking hebben, op te vragen en in te zien. Dit betreft de gegevens van de aansluitingen die ik bij deze rekeningaanvraag heb opgegeven alsmede de aansluitingen die ik opvoer in het register en die voor de NEa relevant zijn voor het kunnen uitvoeren van haar toezichttaken in het kader van het systeem van hernieuwbare energie vervoer. |
Bewijs dat uw bedrijf de drempelwaarde van jaarlijkse levering van 2 miljoen kWh haalt. Dit bewijs bestaat uit (een combinatie van) de volgende documenten:
- Een uitdraai van uw inboekingen van elektriciteit van 2025;
- Een uitdraai van bemetering van bestaande laadinfra van 2025 waarvoor u geen inboeking heeft gedaan;
- Bewijs van uitbreiding van uw laadinfra: bewijs van aankoop van laadinfrastructuur en/of aansluitingen, inclusief het verwachte te leveren volume.
In het aanvraagformulier vult u de gegevens van uw bedrijf en de aangewezen rekeningbevoegden in. En u voegt de volgende documenten toe
- Bewijs dat uw bedrijf de drempelwaarde van 2 miljoen kWh of 200 machtigingen (jaarlijkse levering) haalt. Bij de drempelwaarde van 2 miljoen kWh bestaat dat bewijs uit (een combinatie van) de volgende documenten:
- Een uitdraai van uw inboekingen van elektriciteit van 2025;
- Een uitdraai van bemetering van bestaande laadinfra van 2025 waarvoor u geen inboeking heeft gedaan;
- Bewijs van uitbreiding van uw laadinfra, door middel van een bewijs van aankoop van laadinfrastructuur en/of aansluitingen, inclusief het verwachte te leveren volume;
- Eén (geanonimiseerde) machtiging die voldoet aan de eisen als beschreven op onze website (opvoeren van dit document is verplicht).
- Het bewijs voor het behalen van de drempelwaarde van 200 machtiging en bestaat uit:
- Een Excel bestand met tenminste 200 unieke EAN-codes van de aansluitingen van uw klanten;
- Drie geanonimiseerde machtigingen die voldoen aan de eisen als beschreven op onze website.
In het aanvraagformulier vult u de gegevens van uw bedrijf en de aangewezen rekeningbevoegden in en voegt u een aantal documenten toe. Dit betreft onder andere:
- Een overzicht van leveringslocaties, met daarin per inboeklocatie de naam van de locatie, adres, postcode, plaats;
- Het nummer van de AGP-vergunning.
In het aanvraagformulier vult u de gegevens van uw bedrijf in. Dit betreft onder andere:
- Het nummer van de AGP-vergunning van de raffinaderij.
In het aanvraagformulier vult u de gegevens van uw bedrijf in. Dit betreft onder andere:
- De SBI-code van de hoofdactiviteit van uw bedrijf, zoals vermeld op het KvK-uittreksel.
Rekening wijzigen of sluiten
Gebruik het formulier rekeningwijziging REV als u de volgende wijzigingen wilt doorgeven:
- fiatteren aan- of uitzetten;
- wijzigen van de overboeklimiet;
- toevoegen en/ of verwijdere van gebruikers (alleen niet-Nederlandse gebruikers);
- wijzigen van de machtiging om te tekenen voor wijzigingen;
- sluiten van de REV-rekening
Neem contact op met de Helpdesk NEa voor het aan- of uitzetten van de inboekfaciliteit. Geef daarbij aan welke energiedrager u wilt inboeken:
- vloeibare biobrandstof;
- gasvormige biobrandstof;
- elektriciteit;
- waterstof (gasvormige RFNBO aan vervoer)
- vloeibare RFNBO (aan vervoer)
- RFNBO in raffinaderij (RARE)